Styropian spadkowy

Zastosowanie styropianu spadkowego nosi znamiona pomysłowości, z jaką możemy mieć tylko do czynienia w przypadku rozwiązań architektonicznych. Po pierwsze styropian spadkowy to izolacja termiczna czy też odwodnienie dachów płaskich nowych i zmodernizowanych. Po drugie może być izolacją termiczną i efektywnym sposobem na odwodnienie tarasów, dachów odwróconych, dachów zielonych.

Styropian spadkowy, a inaczej płyty spadkowe, przeznaczony jest do profilowania powierzchni płaskich. Czy to powierzchni płaskich tarasów, czy też dachów lub innych miejsc, takich, które wymagają zgodnie ze swoja architekturą odpowiedniego spadku czy odpowiedniego pochylenia, a to w celu na przykład odprowadzenia wody opadowej, jak również rozprowadzenia wody na połaci wprost do otworów spustowych i rynien.

Zastosowanie styropianu spadkowego jest rozwiązaniem dużo tańszym niż na przykład wykonywanie spadków bezpośrednio na konstrukcji dachu, ponieważ styropian jako materiał lekki znacznie ogranicza ciężar dachu, a do tego elementy styropianowe systemu należą do rozwiązań łatwych i szybkich w montażu. Sposób montażu jest tu dwojaki: może być na klej, może być także mechaniczny.