Ogrzewanie promiennikowe

Emisja fali cieplnych z promiennika urządzenia dokonuje się poprzez zamontowany żarnik, który może generować różne temperatury od 60oC do prawie 2000oC. Podczas ogrzewania pomieszczeń ciepłym powietrzem, jak wiadomo, ciepłe powietrze za sprawą grawitacji unosi się do góry, a wówczas niższa temperatura zostaje na wysokości posadzek. Inaczej jest w przypadku elektrycznych promienników ciepła.

Stosowane na świecie od 60 lat elektryczne promienniki podczerwieni są niezwykle efektywnym źródłem ogrzewania. Wysoki komfort cieplny osiągany jest często przy niewielkich zainstalowanych mocach. Zasada działania jest dość prosta, bowiem wykorzystuje zasadę wysyłania promieni cieplnych – w tym przypadku podczerwonych. Ogrzewają wprost dane miejsce powodując spore oszczędności.

Energo promienniki są gwarancją ciepła dokładnie w miejscu gdzie promiennik przebywa, zgodnie z wolą jego właściciela. Tak samo jak słońce ogrzewa ziemię, promienniki ogrzewają podłogi i ściany w pomieszczeniach. Elektryczne promienniki podczerwieni zapewniają efektywne i komfortowe ogrzewanie, przy czym idzie to w parze z dużą oszczędnością energii.