Ogród wertykalny

Wertykalizm (łac. verticalis – pionowy) jest zasadą kompozycyjną dzieła sztuki, która polega na podkreślaniu kierunków pionowych. Więc jak łatwo się domyśleć, założenie prostego ogrodu wertykalnego we wnętrzu nie przerasta możliwości przeciętnego człowieka. Owszem, wiedza dotycząca roślin nie zaszkodzi, podobnie ze zmysłem majsterkowicza i dobrym pomysłem. Rynek dziś obfituje we wszelakie rozwiązania, które umożliwiają budowę swoje własnej, żywej, zielonej ściany. Oczywiście istnieją firmy wyspecjalizowane w zakładaniu ogrodów wertykalnych, jednak nie jest to żadnym warunkiem. Jeśli tylko mamy wolną ścianę, najlepiej na dobrze oświetlonej zachodniej lub południowej stronie, a do tego dość wytrzymałą, wówczas śmiało – sprawa może się udać.

Kluczowy w montażu ogrodu wertykalnego jest system. Dostępne są specjalne moduły lub kieszenie, oraz kratownice przytwierdzane do ściany.
– Samo założenie ogrodu wertykalnego jest łatwiejsze niż późniejsza jego pielęgnacja – sygnalizuje wiarygodne źródło internetowe i nie ma w tym przesady, ponieważ pielęgnacja bywa fatygą, i w tym świetle można rozpatrzyć obecność automatycznego systemu nawadniania, jak również dobór gatunków roślin – najlepiej gatunki mniej wymagające niż więcej.