Nitonakrętki

Nitonakrętka jest znakomitym rozwiązaniem, mianowicie rodzajem nitu rurkowego wyposażonego w część gwintowaną wewnętrznie. Składa się z trzech części: 1.Części gwintowanej, 2. Części niegwintowanej cienkościennej i 3. Kołnierza.

Współczesna technika montażu zawiera niezwykle istotne funkcje wykonywane przez nitonakrętki. W cienkich elementach o znikomej wytrzymałości, wysoko obciążone gwinty nitonakrętek umożliwiają dobry montaż, zwłaszcza w pustych profilach, w których nie ma obustronnego dostępu. Mocowanie dodatkowych komponentów, ale przede wszystkim nitowanie elementów, to zasadnicze funkcje pojedynczej nitonakrętki. Nic tak jak nitonakrętka nie daje się zamontować szybko i bezproblemowo.

Istnieje kilka niezbitych atutów nitonakrętek, które eliminują takie niuanse jak: 1. Problem z montażem nitonakrętki w powierzchni walcowej, 2. Kosztowne oprzyrządowanie, tj. zaciskarki nitonakrętek, 3. Poluzowanie lub zerwanie nitonakrętki w wyniku pracy połączenia gwintowanego, 4. Korozja elektrochemiczna.