Klimatyzacja – Warszawa

Klimatyzacja jest jak wiadomo procesem wymiany powietrza w pomieszczeniu. Proces ten ma na celu zaprowadzanie i utrzymywanie określonych warunków klimatycznych, w tym zakresu temperatur na pewnym poziomie oraz wilgotności powietrza, zapewniając w ten sposób dogodne warunki funkcjonalne, komfortowe i optymalne.

Początkowo, w okresie debiutu klimatyzacji, czynnikiem chłodzącym był dwutlenek węgla. Sukcesywnie jednak czynniki z grupy węglowodorów fluoryzowanych wyparły dwutlenek węgla, te natomiast też wkrótce wyparł z kolei dichlorodifluorometan, o właściwościach termodynamicznych znacznie lepszych, jednak i on odszedł do lamusa jako substancja wpływająca niekorzystnie na środowisko naturalne, w tym warstwę ozonową. Jego miejsce zajął w ten sposób tetrefluoroetan, przy czym należy zauważyć, że i on poddawany jest współcześnie w „wątpliwość”.

Dziś jesteśmy w stanie otrzymać klimatyzacje nie tylko w Warszawie. Wiele miejsc jest klimatyzowanych. Możemy też zdecydować się na to rozwiązanie u siebie w domu.