Kurtyna paskowa

Jesteśmy w magazynach firmy Coastline Produce. Ruch niesamowity. Pracownicy uwijają się by zrealizować wydrukowane uprzednio faktury. Tu i ówdzie wózek widłowy, pracujący nad przemieszczaniem ładunków z jednego pomieszczenia do innego. Rzuca się więc w oczy nie jedna kurtyna paskowa, dzieląca pomieszczenia magazynów.
– Kurtyny paskowe są niezwykle przydatne – wyjaśnia pan Marek, osoba specjalizująca się w pracy w chłodniach. – Dzięki kurtynom paskowym nie dochodzi do utraty odpowiedniego chłodu w chłodniach w momencie gdy otwierane są i zamykane śluzy.
I faktycznie. Otwieranie i zamykanie śluz do chłodni zdarza się dość często. Pan Marek wykonuje manewr przynajmniej kilka razy na godzinę.
– Kurtyny paskowe to sensacyjny element – wyjaśnia dalej pan Wacek. – Gdyby nie one mogło by dojść do znacznego spadku temperatur w chłodniach, gdzie wymagana jest pewna stała poniżej zera.
Ruch na magazynach chwilowo zamiera w okolicach godziny trzynastej, gdy pracownicy mają przerwę na lunch. Ustaje też ruch kurtyn paskowych.