Aplikator etykiet

Aplikatory ręczne to urządzenia, które ułatwiają naklejanie etykiet. Ułatwiają pracę naklejania zarówno na opakowania jednostkowe, jak i zbiorcze. Ręczny aplikator różni się jednak od metkownicy, ponieważ posiada automatyczny czujnik długości etykiety. Aplikatory dostępne są na rynku w różnych rozmiarach.

Proces przygotowywania opakowań potrafi być żmudny. Dotyczy to towarów do sprzedaży. Niekiedy jednak liczy się prędkość i efektywność, a to umożliwiają aplikatory, czyli proste i szybkie nanoszenie etykiety na dowolną powierzchnię. Mechanizm urządzenia jest prosty, bowiem rozwija etykiety znajdujące się na nawiniętej rolce, a następnie podaje do części, która odpowiada za naklejanie.

Dobrze jest nabyć aplikator wyposażony w mechaniczny, precyzyjny czujnik przerw między etykietami, ponieważ takowy doskonale radzi sobie, po pierwsze z rozpoznawaniem długości etykiety, a po drugie gwarantuje dużą dokładność etykietowania. Aplikacja etykiety jest półautomatyczna. Zatem warto, jeśli chodzi nam o efekt.